Slovensko čaká v nedeľu podvečer šieste vystúpenie na MS v Lotyšsku, ktoré sa pre nás vyvýjajú zatiaľ veľmi sľubne. Po sobote sme s 12 bodmi a bilanciou 4-0-0-1 na čele tabuľky, čo je mimoriadne dobrá správa. Na záver nás ale čakajú duely proti papierovým favoritom turnaja Švédom a Čechom, čo nie je práve priaznivé. I keď šampionát ukázal svoju nevyspytateľnosť.

Možno sa aj vy pýtate, čo bude pre nás znamenať, ak (náhodou) so Švédmi prehráme, či nebodaj vybuchneme ako so Švajčiarmi. Povieme si to celkom jasne. Ak získame proti Švédom čo i len jeden jediný bodík, budeme mať na 100% istý postup. Ak sa tak nestane, stále nemusíme zúfať. Bude totižto stačiť, aby sa naplnila ktorákoľvek jedna z piatich podmienok, a postup nám neunikne!

Podmienky od najmenej reálnej po najreálnejšiu:

a) zisk maximálne dvoch bodov Švajčiarska z dvojzápasu proti V. Británii a Bielorusku
b) prehry Ruska s Bieloruskom i Švédskom
c) čo i len získaný bod v poslednom našom vystúpení proti Česku
d) prehra Česka s Dánskom
e) akákoľvek bodová strata Švédska proti Rusku

Takže, ako vidíte, ani prípadná prehra nebude nijakou tragédiou. Ale to neznamená, že sa neoplatí držať palce. Ak totižto vyhráme v riadnom hracom čase, priblížime sa celkovému triumfu v skupine (a tým i papierovo ľahšiemu súperovi vo štvrťfinále), a samozrejme, ušetríme si zbytočné nervy proti Česku, ktoré by nás v prípade našej výhry nad Švédmi už nemohlo preskočiť v konečnej tabuľke. Takže, Slovensko, do toho!

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, fACEBOOK/hOCKEYsLOVAKIA