Vláda vzhľadom na zlepšujúcu sa pandemickú situáciu na Slovensku postupne uvoľnuje opatrenia. Jedným z nich je aj upravenie zákazu vychádzania a to tak, že od štvrtka (29.4.) bude povolené pohybovať sa mimo bydliska najneskôr do 21.00 h. Zmenu ihneď registrovali aj obchodné reťazce či nákupné centrá, ktoré sa tým pádom vrátia do normálneho režimu otváracích hodín.

„Pri tých predajniach, ktoré bývali otvorené do 21.00 h, sa od štvrtka vraciame k pôvodnému intervalu,“ povedal hovorca spoločnosti Lidl Tomáš Bezák. K zmene zo zákazu vychádzania pristúpili kladne aj ostatné spoločnosti ako Billa, Kaufland či Tesco.

„Vítame rozhodnutie vlády o posune zákazu vychádzania, čo nám umožní opätovne predĺžiť otváracie hodiny v našich supermarketoch. Konkrétne otváracie hodiny na jednotlivých predajniach nájdu zákazníci priamo pri vstupe do predajne a na našej webovej stránke,“ priblížila hovorkyňa Billy Kvetoslava Kirchnerová. Samozrejme, pre všetky obchody i naďalej platia striktné pravidlá nosenia respirátorov a pravidelnej dezinfecie.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Pixabay