lajcha suspendovany

Mladý kňaz Michal Lajcha sa dostal do povedomia verejnosti najprv svojím tetovaním a neskôr knihou, v ktorej otvorene spochybňuje potrebu celibátu v rímskokatolíckej cirkvi. Na tridsaťštyriročného duchovného, toho teda stihol v porovnaní so svojimi konzervatívnymi kolegami, už celkom dosť. Cirkev sa ale s kontroverzným Lajchom nemaznala a s mladým farárom rázne zatočila!

 

Farár z obce Kľak v okrese Žarnovica, Michal Lajcha v ostatných dňoch šokoval slovenskú verejnosť hneď dvakrát. Najprv tetovaním, ktoré sa mu tiahne cez celý chrbát a neskôr otvoreným bojom voči celibátu v cirkvi. Tu sa odvolával na historické pramene, ako aj fakt, že pokiaľ mužovi zomrie manželka, môže sa stať kňazom. Lajcha predvídal, že jeho na kňaza netradičné postoje sa „nadriadeným“ páčiť nebudú.

Michala Lajchu pred pár dňami suspendovali a teda dostal zákaz vykonávať úkony kňazskej služby. Banskobystrický biskupský úrad však odmieta súvislosti medzi Lajchovou knihou Tragédia celibátu: Mŕtva manželka, alebo jeho tetovaním so suspendáciou. S mladým duchovným vraj zatočili preto, že neslúžil omše, opustil nedovolene farnosť a nestretol sa s diecéznym biskupom.

Bývalý kňaz Michal Lajcha (34)

michal lajcha

Zdroj: hlavnespravy.sk Foto: Facebook