cena plyn

Slovenský plynárenský priemysel potvrdil zdražovanie ceny plynu, tá by mali ísť hore už od decembra 2018. Od nového roku si Slováci priplatia aj za ostatné energie, drahšia by mala byť elektrina a pravdepodobne aj teplo! 

 

Dôvodom zdražovania cien energií by mali byť stúpajúce sumy na svetovom trhu. Viac ako milión zákazníkov SPP na Slovensku, tak pocíti už v závere roka 2018, tento negatívny faktor na svojich účtoch. Úprava sa pritom nebude týkať len slovenských domácností, ale nepríjemne zasiahne aj malé podniky.

„Slovenský plynárenský priemysel, a. s., si dovoľuje svojich zákazníkov informovať, že na základe rozhodnutia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví s účinnosťou od 1. decembra 2018 upraví ceny za dodávku plynu pre domácnosti a malé podniky,“ uvádza na svojom webe slovenský energetický gigant.

plyn

Ak plyn používate len na varenie, ročný účet sa vám tak zdvihne o 11 eur. Ak však plyn používate aj ako zdroj tepla a teda na kúrenie či ohrev vody, priplatíte si podľa informácií pluska.sk, až vyše 50 eur oproti súčasnej cifre na koncoročnom účte. Podľa cenových návrhov, ktoré výrobcovia v uplynulých dňoch predkladali regulačnému úradu pre budúci rok, pravdepodobne pôjde hore aj teplo a elektrina.

Zdroj: pluska.sk | Foto: pixabay