Koalícia prechádza azda najväčšou krízou od začiatku vládnutia. Presne po roku sú rozhádaní viac ako kedykoľvek predtým, nesúhlasia s partnermi a navzájom na seba útočia. Richard Sulík priznáva, je že čas na rekonštrukciu. 

Najväčší problém vidí v správaní Igora Matoviča. „Nemôžeme predtým zatvárať oči. Sme však zásadne proti predčasným voľbám,“ povedal minister hospodárstva. Pridáva sa k nemu aj Veronika Remišová s ktorou diskutujú o zmenách vo vláde.

Dnes chce šéfka Za ľudí komunikovať aj s prezidentkou, mali by sa stretnúť o 15:00 hod. ,,Sme radi, že k podobnému názoru postupne dospeli aj strany SaS a Za ľudí: ak dnes podpredseda vlády a predseda SaS Richard Sulík otvorene vyslovuje požiadavku rekonštrukcie vlády, znamená to, že už zrejme naozaj nikto v koalícii nepopiera, že pokračovanie Igora Matoviča vo funkcii premiéra je už neudržateľné. Rekonštrukcia vlády, o ktorej Richard Sulík hovorí, je totiž zdvorilou výzvou k odchodu premiéra,” pridáva sa predsedníčka Progresívne Slovensko Irena Bihariová.

Sulík informuje v 36. minúte:

Zdroj/Video: YouTube/ HN televízia