Prvé LIVE vysielanie očkovacej lotérie ukázalo skôr viac chýb a prešľapov ako premyslené vyhodnotenie vakcinovaných Slovákov. Riaditeľ RTVS potvrdil, že bude potrebné zmeniť aktuálne pravidlá a štatúty relácie. 

Predseda Rady RTVS Igor Gallo kritizoval reláciu za veľkú diskrimináciu. „Moje slová, že verejnoprávny vysielateľ vstupuje týmto projektom na tenký ľad, sa, žiaľ, potvrdili hneď po odvysielaní prvého z dvanástich galavečerov. Už samotná téma, ktorá polarizuje spoločnosť, nemôže byť víťazná z pohľadu jej prijatia diváckou verejnosťou. Či relácia splní svoj účel, na to si musíme počkať.“

Riaditeľ RTVS Rezník údajne potvrdil, že rezort ministerstva financií najneskôr v stredu (18. 8.) upraví pravidlá očkovacej lotérie. „Štatút a samotné vysielanie musia v čo najväčšej miere zohľadňovať aj potreby nepočujúcich a iných sociálnych menšín, čo je podľa zákona o RTVS jednou zo zákonných činností verejnoprávneho vysielateľa. Manažmentu RTVS dám po dohode s kolegami z rady určite odporúčanie, aby zvážili tlmočenie do posunkovej reči,“ povedal Gallo.

Priebežnú informáciu o vysielaní relácie Byť zdravý je výhra má Rada RTVS prerokovať na svojom riadnom zasadnutí 26. augusta.

Zdroj/Foto: RTVS, refresher.sk