Pod pojmom HOAX (či konšpiračná teória) možno rozumieť falošnú nepravdivú správu, ktorá sa šíri medzi ľuďmi. Ľudia avšak v súvislosti s COVIDom zisťujú, že viaceré HOAXy sa viac či menej naplnili, a teda, stali sa čiastočne či dokonca úplne pravdou. Akurát až po niekoľkých mesiacoch.

Jednou z najväčších konšpiračných teórii histórie je teória poukazujúca na to, že ľudstvo sa časom podvolí tzv. Novému svetovému poriadku (New world order → NWO). Konšpirátori už celé desaťročia tvrdia (a v ostatných rokoch v plyvom internetu ich počet narástol), že svet ovláda tajná elita zložená z popredných politikov, matiteľov veľkých spoločností, celebrít, no aj ľudí, ktorí verejne nie sú príliš známi. Ani samotní konšpirační teoretici nie sú vo všetkých otázkach ohľadom NWO príliš jednotní, avšak v skratke by sa dalo povedať, že predpovedajú iný svet, aký sme poznali.

Ono to ako nejaká „prevratná“ myšlienka nie je, veď svet sa neustále mení a vývoj sa stále viac zrýchľuje. Kedysi nejaké prevratné vynálezy prichádzali raz za niekoľko storočí, potom desaťročí a posledné roky ukazujú, že svet je extrémne turbulentné miesto. Stačí sa pozrieť na také mobily. Pred 25 rokmi ich nemal takmer nikto, pred 15 rokmi sa rozmáhali, ale mali sotva pár funkcii a dnes už bez mobilnej aplikácie v smartfóne takmer ani nezaplatíme. Ak by to niekto povedal v roku 2010, bol by za blázna.

Prejdime však k slovám, ktoré preniesol Ugur Sahin, spoluzakladateľ spoločnosti BioNTech, ktorá je aktuálne známa najmä ako tvorca vakcíny Pfiner. Rovnako avšak táto farmaceutická spoločnosť pracuje aj na látka proti rakovine a mnohých ďalších.

„Je to veľmi krásny pocit, keď človek môže pomôcť. Som lekár a aj moja žena je lekárka a spolu sa v našom výskume venujeme aj otázke, ako môžeme nové medicínske prostriedky dostať k ľuďom. Čo sa týka vakcín na COVID, hovoríme, že potrebná bude aj tretia dávka, ktorá zodvihne imunitu opäť k 100%,“ povedal a pokračoval slovami, ktoré nahrávajú tomu, že svet naozaj môže byť na prahu akejsi zmeny, ktorá bola doteraz len konšpiráciou.

„Nemyslím si, že nás čaká návrat k starým poriadkom, ale k tzv. novej normálnosti. Tá bude stavom, kedy budeme čítať každé dva týždne o novyćh ohniskách nákazy, ale my ich budeme mať pod kontrolou,“ dodal. Otázkou ostáva, ako to myslel, pretože slová o novej normálnosti alebo novým poriadkom akoby naznačovali, že svet, aký sme poznali, nám naozaj zanikne pred vlastnými očami, keďže budeme akoby sledovaní. A presne to tvrdili tí konšpirační teoretici, ktorých slová väčšina brala dosť z rezervou alebo ich úplne masa vysmievala.

Zdroj: Funmagazín.sk, TA3.com | Foto: Twitter, Pixabay