Odkiaľ sme a prečo na rozdiel od ostatných živočíchov dokážeme inak rozmýšľať? Kde sme získali tieto gény? Na tieto otázky sa vedci pokúšajú prísť, no čím viac pátrajú, tým viac sa zamotávajú do vlastných sietí a pascí!

 

Ľudský vývoj mal podľa oficiálnej evolučnej verzie prejsť jasnou cestou a všetci máme byť teda potomkami našich pradávnych predkov. Vedci však opäť raz narazili na problém, a síce v západoafrickom kmeni Yoruba.

Pokročilé vedecké metódy v oblasti skúmania DNA dnes pomáhajú rozpoznávať aj genetické kódy z praveku. Tento kmeň má ale podľa výskumníkov v tejto oblasti tzv. DNA duchov. To v praxi znamená, že sa nezhoduje s nijakým DNA našich predkov. Podobne sú na tom aj niektoré iné africké a oceánske kmene.

Odkiaľ sa tu teda vzali, ostáva záhadou a taktiež ďalšou možnosťou pre konšpirátorov, ktorých už zrejme treba začať brať vážne. Ak totižto niekto nemá v sebe gémy homo sapiens, neandertálcov a ani málo známych denisovanov, ako sa tu ocitol? Sme stále len na začiatku pátrania? Sú analýzy nepresné? Žilo na našej planéte oveľa viac predchodcov dnešného človeka alebo sem boli dokonca len pokusne privezení z iných vzdialených svetov, ako tvrdia niektorí “netradiční” vedci?

Zdroj/Foto: Allhatsinteresting.com, pixabay