Nosenie ochranného rúška bolo pred pár týždňami niečím, čo sme si nevedeli ani predstaviť, dnes bez neho väčšina nevyjde ani len vyniesť smeti. Do platnosti avšak vstúpilo nariadenie, ktoré doslova prikazuje ochranu tváre nosiť za akýchkoľvek podmienok. 

Jediné miesto, kde ho nemusíte mať, je vaše obydlie. Avšak na všetkých miestach mimo svojho domu či bytu je nutné mať tvár zakrytú rúškom, šálom, šatkou alebo akoukoľvek inou ochranou, ktorou zabezpečíte, že vírus neprenášate a ani nedovolíte, aby sa vám dostal do slizníc nosa a úst.

,,Všetkým osobám sa zakazuje s účinnosťou od 25. marca 2020 od 00:00 hod. do odvolania vychádzať a pohybovať sa na verejnosti bez prekrytia horných dýchacích ciest,“ uvádza opatrenie Úradu verejného zdravotníctva SR.

Stále sa najdú aj takí, ktorým sa nariadenie nepozdáva a pokojne sa na verejnosti pohybujú bez rúška. Minister vnútra Roman Mikulec oznámil, že vo vláde schválili nové uznesenie. Ak vás policajti chytia bez ochrany horných dýchacích ciest, môžu vám okamžite udeliť pokutu vo výške 1000 eur!

Zdroj: markiza.sk, uvzsr.sk