Aj keď pomerne tvrdý lockdown trvá na Slovensku už od 1. januára, opatrenia zrejme nie sú dostatočne kontrolované a vynucované. Ľudia si vo výnimkách našli medzierky, cez ktoré vedia fungovať prakticky bez obmedzení.

Polícia Slovenskej republiky aj preto informovala, že od 3. marca výrazne posilní kontrolu dodržiavania opatrení a v uliciach nebudú len policajti v uniformách, ale aj v civile.

,,Polícia nasadí všetky dostupné sily a prostriedky na kontrolu prijatých opatrení. Doposiaľ boli do kontrol opatrení zapojené najmä uniformované zložky, teda policajti poriadkovej, dopravnej, železničnej polície a na hraniciach aj policajti cudzineckej polície,” píšu na Facebooku.

Na čo sa zamerajú?

  • miesta so zvýšenou koncentráciou osôb (napr. lyžiarske strediská, nákupné strediská, železničné stanice, nástupišťa, potraviny, drogérie, zásielkovne, odberné miesta a pod.)
  • dodržiavanie zákazu vychádzania na hlavných cestných ťahoch a hraniciach okresov so zlou, resp. zhoršenou epidemiologickou situáciou (najmä diaľnice, cesty pre motorové vozidlá I. a II. triedy)
  • opodstatnenosť pohybu osôb v čase zákazu vychádzania, resp. účelu cesty

Foto/Zdroj: Facebook/ Polícia Slovenskej republiky