Vynaliezavosť podvodníkov nemá hraníc. Tentokrát stavili ozaj na mizerný pokus, keď zneužili meno ministra financií Igora Matoviča a chceli tak z ľudí vytiahnuť peniaze…

Na TOTO si dajte obrovský pozor! Podvodníci chceli použitím mena Igor Matovič, ako aj loga známeho spravodajského portálu, vylákať od Slovákov peniaze, pričom stačilo vyplniť len osobné údaje.

„Čo sa stalo? Igor Matovič so svojou najnovšou investíciou robí zo Slovákov milionárov,” znie vo falošnom článku, v ktorom láka ľudí na zbohatnutie, pričom zneužíva meno Igora Matoviča. Autori boli natoľko vynaliezaví, že vo svojom článku použili logo portálu Aktuality.

„Ministerstvo financií SR upozorňuje, že na sociálnych sieťach sa šíri článok, ktorý zneužíva meno ministra financií Igora Matoviča a vyvoláva dojem, že ide o reálny spravodajský príspevok portálu Aktuality.sk. Článok o ministrovi financií ale nie je pravdivý a ide o PODVOD,“ varuje ministerstvo. „Odporúčame všetkým čitateľom, aby sa na podobných stránkach neregistrovali a v žiadnom prípade neposkytovali svoje osobné údaje, dodáva.

Podvodný článok sa má pritom týkať lákania peňazí na investovanie do kryptomien.Na prvý pohľad ide o scam. O pokus o buď vylákanie osobných údajov, alebo o pokus donútiť, nejakým spôsobom motivovať návštevníka na registráciu a následne zaplatenie nejakého vstupného poplatku pri investovaní,“ uviedol pre RTVS IT špecialista a odborník na ochranu súkromia Tomáš Mičo.

Zdroj: FB/Ministerstvo financií SR, RTVS Foto: IG/igor_matovic_olano