Medzi hlavné bezpečnostné opatrenia, ktoré boli zavedené po prepuknutí pandémie koronavírusu Covid-19 na Slovensku, patrí aj naďalej nosenie ochranných rúšok. Pri zlepšovaní sa situácie je povinné ich nosiť len v interiéri, no niektorí majú výnimku. Koho sa to týka?

“Prekrytie horných dýchacích ciest je jedným z dôležitých nástrojov na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 na území Slovenskej republiky. Cieľom je zabrániť prenosu kvapôčok od nosičov tohto ochorenia a následne tak ďalšiemu šíreniu ochorenia v populácii,” zdôraznil Úrad verejného zdravotníctva.

Úrad verejného zdravotníctva ale prihliadol na tých, ktorým nosenie rúška v nákupných centrách či prostriedkoch verejnej hromadnej dopravy spôsobuje zdravotné problémy. Preto udelil výnimku a vyhlásil nové opatrenia nenosenia rúška u ľudí s chronickými ochoreniami dýchacích ciest s dychovou nedostatočnosťou a taktiež u ľudí s kožnými ochoreniami tváre, u ktorých by ich nosenie mohlo viesť k zhoršeniu stavu. Vyhlásenie oficiálne platí od dnes 4. júla od 6.00 h.

Zdroj: slovensko.hnonline.sk | Foto: depositphotos.com, Facebook