Ministerstvo zdravotníctva posiluje v boji s koronavírusom vytvorením viacerých odberných miest. Najnovšie potvrdili informáciu, že mobilné odberové miesta pre bezplatné testovanie budú vytvorené v každom meste a obci s viac ako 5000 obyvateľmi.

Týmto ministerstvo vyhlásilo štvrtý a piaty verejný návrh na uzatvorenie zmluvy o spolupráci pri zriaďovaní a prevádzkovaní mobilný odberových miest. „Týmto spôsobom opäť rozširujeme nielen ich kapacity, ale aj celkový systém mobilných odberných miest, kde verejnosť má zadarmo k dispozícii diagnostické vyšetrenie na ochorenie COVID-19 aj počas víkendov a štátnych sviatkov,“ uviedol šéf rezortu zdravotníctva SR Marek Krajčí.

Aktuálne sa na Slovensku dá otestovať v 250 odberných miestach, ku ktorým pribudne kopec ďalších, ktoré budú potrebovať ďalších zamestnancov či dobrovoľníkov. Tí budú môcť na štvrtú výzvu reagovať do 1. februára do 12.00 h.

Mnohé odberné miesta využívajú aj budú využívať objednávkový systém prevádzkovaný Národným centrom zdravotníckych informácií. Rezort zdravotníctva prosí občanov, aby rešpektovali objednávkové systémy/časenky jednotlivých odberových miest, ktoré slúžia predovšetkým na zabezpečenie väčšieho komfortu a plynulosti odberov,“ uviedol komunikačný odbor.

Zdroj: Facebook/MinisterstvoZdravotnictvaSR, marek.krajci.10