Na internet podľa BGR-Boy Genius Report uniklo až 3,2 miliardy e-mailových adries aj s ich heslami, informoval o tom portál TECHBOX. Ľudia si väčšinou zvyknú zadávať rovnaké heslo na takmer všetky účty a to sa im v tomto prípade môže poriadne vypomstiť.

Pokiaľ máte svoje heslá rôzne a nie všade rovnaké, tak je to úplne v poriadku. Báť sa však môžu tí, ktorí používajú jedno heslo na viacero účtov a prečo? “Pretože 3,2 miliardy e-mailov a hesiel nie je úplne nových. Ide o kombináciu všetkých možných únikov za posledné roky, ktoré hackeri dali dokopy,” zodpovedal TECHBOX.

“E-mailové adresy a heslá patria do únikov jednotlivých služieb, cez ktoré sa do nich prihlasujeme. Napríklad úniky dát z Netflixu, Linkedlnu a podobných služieb niekto skombinoval a vytvoril obriu databázu,” uviedol TECHBOX. Hackeri sa vám môžu jednoducho nabúrať na vaše e-mailové konto, zneužiť ho posielaním spamov a aj podvodných mailov, alebo zistiť vaše osobné údaje. Preto je potrebné, aby ste nemali len jedno heslo na svoje účty.

Zdroj: dnes24.sk | Foto: pixabay.com