Len pred pár dňami rozvírila interenet táto fotografia, ktorá zobrazuje pracovníkov poľskej továrne trpiacich pri svojej práci na príkaz manažmentu firmy. Zobrali im totižto všetky stoličky, zamestanci počas práce musia kľačať!

 

Zodpovedným vedúcim firmy PZL-Świdnik sa zrejme zdalo, že si zamestnanci nejak priveľa užívajú sedenie na stoličkách popri ťažkej práci. Prišli teda s absurdným riešením – vzali im všetky stoličky, no pracovné stoly sú tak nízke, že im neostalo nič iné, len pracovať doslova na kolenách. Nielenže sa jedná o porušenie bezpečnostných opatrení, no je to od vedenia firmy aj pekne neľudské!

Hlavne v Amerike je rozšíreným trendom, že pri práci sa nemá sedieť, ale stáť. Často sa na svetlo sveta dostávajú prípady, kedy firmy nepovolili sedieť na stoličke ani tehotným ženám, či ľuďom s nejakou formou fyzického zranenia, ktoré im spôsobuje ťažkosti.

Po poľskom fiasku však môžeme len dúfať, že tieto praktiky sa nezačnú rozširovať aj u nás. Situáciu v danej továrni momentálne prešetrujú inšpektori, ku konktrétnemu záveru však bohužiaľ zatiaľ nedospeli.

Foto:

Zdroj/Foto: spottedlublin.pl, facebook.com