Istá 45 ročná pracovníčka peňažného ústavu vykrádala účty penzistov. Obvinil ju zo zločinu krádeže vyšetrovateľ z Dunajskej Stredy a ku všetkému sa priznala. Mala prístupy na účty klientov, medzi ktorými si vytipovala staršie osoby, ktoré mali na účtoch úspory.

Žena z účtov vyberala peniaze, občas aj niečo vrátila a falšovala pri tom podpisy. Zistilo sa, že týmto spôsobom poškodila deviatich klientov a dohromady ich ukrátila o takmer 74 tisíc eur. Na prvý prípad podozrivých transakcií upozornil jeden z poškodených. Obvinená je stíhaná na slobode, avšak za závažnejší spôsob krádeže jej hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Polícia upozorňuje najmä staršie osoby, aby v prípade podozrivých transakcií na účtoch, ihneď kontaktovali banku. “Hoci seniori uprednostňujú najmä pri platbe skôr hotovosť, a účet majú vo väčšine prípadov na odkladanie úspor, odporúčame si priebežne sledovať pohyby na účtoch. Príbuzných žiadame o spoluprácu, aby v našom mene upozornili na tieto riziká svojich blízkych,” uviedla trnavská polícia na sociálnej sieti.

Zdroj: Facebook/ Polícia SR – Trnavský kraj | Foto: Facebook/ Polícia SR – Trnavský kraj