Skalní fanúšikovia Kim Kardashian vedia, že hviezdička trpí nepríjemným kožným ochorením, ktoré okrem jej nôh postihuje aj tvár a časť hlavy. Stále hľadá všetky možné druhy liečby, najradšej však má tie prírodné. 

38-ročná matka štyroch detí sa na Instagrame podelila o fotky, ako vyzerá jej telo so psoriázou. Stavia na prírodu, rastlinné mastičky a rozhodla sa vyskúšať aj odporúčanie jedného z jej fanúšikov – čučoriedkové smoothie, sama čaká ako to vypáli: „Vyskúšam a dúfam, že to bude fungovať. Uvidíme o šesť týždňov,“ priznala na Instagrame.

„Bola som zúfalá, keď som zistila, že mám psoriázu. Navštevovala som rôznych doktorov a šamanov. Miešam si čínske bylinky a mám vlastnú zmes, ktorú musím piť dvakrát denne. Je to hrozné,“ cituje Kim portál DailyMail.

Kim Kardashian

Vedeli ste, že trpí kožným ochorením?

Čo je to psoriáza?

Ide o kožné ochorenie, ktoré sa prejavuje nadmernou tvorbou a následnou obnovou kožných buniek. Postihuje najmä lakte, kolená, chodidlá a vlasovú časť hlavy. Momentálne sa nedá úplne vyliečiť, avšak dá sa potlačiť natoľko, že človek môže byť dlhodobo bez príznakov.

Foto: Instagram | Zdroj: dailymail.co.uk, slovakwoman.sk,