Vicepremiér Štefan Holý žije so svojou rodinou v dvoch krajinách, na Slovensku, kde pracuje a vo Veľkej Británii, kde chodia jeho deti aj do školy. Škandál spojený s papalášizmom v podobe jeho cestovania sa prevalil nedávno, kedy sa zistila aj nebezpečná britská mutácia šíriaca sa už aj u nás. “Chodí si za svojou rodinkou, že pri návrate nemusí spĺňať nič, čo musí spĺňať každý z nás,” vyhlásil minulý štvrtok Peter Pellegrini.

Vicepremiér Štefan Holý svoje pendlovanie po prevalení kauzy nestopol, ani to neplánuje. Tvrdí, že sa považuje za medzinárodného pendlera s výnimkou od samotného hlavného hygienika Jána Mikasa. “Áno, aj tak sa to dá povedať. Takisto, ako ľudia dochádzajú bežne z Bratislavy do Košíc za prácou, resp. naopak do Bratislavy, na týždňovky,” povedal.

“Na to, aby som vôbec mohol nastúpiť na palubu do lietadla, tak sa musím preukazovať negatívnym testom,”  uviedol s tým, že on už prekonal Covid-19 a do krajiny stále vstupuje s negatívnym testom ako aj ostatní cestujúci. Svoj život spojený s neustálym cestovaním nemieni zatiaľ zmeniť. Nezabráni mu v tom ani zhoršujúca sa situácia. “V mojom prípade, keďže deti tam chodia do školy, sú to maloleté deti, tak v našom prípade v zásade presťahovanie nie je také jednoduché. Ale ani sme o tom neuvažovali,” dodal.

Zdroj: TV JOJ Foto: FB/stefan.holy.sme.rodina/