Hry o život. Aj takto by sa dala opísať situácia uplynulého víkendu na Slovensku. Minister zdravotníctva Marek Krajčí v sobotu oznámil nové termíny očkovania, na ktoré sa ľudia začali prihlasovať o stošesť. V snahe čím skôr prihlásiť na očkovanie svojich rodičov či starých rodičov tento nával systém nevydržal a padol. Tisíce bezradných Slovákov nevedelo čo sa deje ani v pondelok, čo všetkých nahnevalo.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí zaujal k situácii rázny postoj a odvolal z funkcie riaditeľa Národného centra zdravotníckych informácií Petra Bielika. Od dnes inštitúciu dočasne až do ukončenia riadneho výberového konania povedie Róbert Suja.

„Prvoradou úlohou nového riaditeľa NCZI bude stabilizovať situáciu a procesy v inštitúcii v prospech verejnosti a jej užívateľského komfortu v tejto vážnej situácii, v ktorej sa Slovensko v súvislosti v boji s pandémiou COVID-19 nachádza,“ informovalo ministerstvo zdravotníctva vo svojom stanovisku.

Spôsob registrácie na očkovanie označila za nedôstojný aj prezidentka Zuzana Čaputová. „Je to zúfalá súťaž detí o záchranu svojho rodiča a táto súťaž je veľmi nedôstojná,” skonštatovala hlava štátu v pondelok s tým, že sa snažila zaregistrovať svoju mamu, no kým vyplnila všetky údaje, miesta už boli obsadené. Takto to nemôže ďalej fungovať.

Zdroj/Foto/Video: Pluska.sk, FB/zcaputova/krajci.marek/, Pixabay.com