Najvyšší ústavní činitelia Slovenskej republiky majú právo na zvýšenú ochranu v podobe štátnej ochranky či opancierovanej limuzíny z bezpečnostných dôvodov. To všetko využil za svojho pôsobenia na premiérskom poste aj Igor Matovič, ktorému po uplynutí 3 mesačnej lehoty od odchodu právo zaniká.

Lenže, ministerstvo vnútra pod vedením nominantov OĽaNO Eduarda Hegera či Romana Mikulca môže ministrovi financií Igorovi Matovičovi zvýšenú ochranu predĺžiť o ďalších 90 dní. Nik z kompetentných ako ani samotný minister zatiaľ nepotvrdili túto informáciu, ani to či Matovič bude ochrankárov vôbec žiadať.

Vzhľadom nato, že podľa posledného prieskumu Focus Matovičovi vyjadrilo nedôveru až 87% Slovákov a mnohí ho i naďalej kritizujú, môže Úradu pre ochranu ústavných činiteľov odvolanie ochranky zvážiť a z bezpečnostných dôvodov výhodu predĺžiť.

To však bude prvým krokom k ďalšej vojne s Róbertom Ficom, ktorý si toto právo po odchode z premiérskej stoličky uplatnil a Matovič mu to verejne vyčítal a požadoval ukončenie takýchto privilégií. „Fico z hrušky dole. Robert Fico dnešnou polnocou stratil nárok na bezdôvodne prideľovanú ochranku. Zbytočné mrhanie státisícov a bezbrehý papalášizmus sa skončili,“ tešil sa vtedy šéf OĽaNO na sociálnych sieťach.

Zdroj: čas.sk | Foto: Facebook/igor.matovic.7