Smrť Milana Lučanského zasiahla celé Slovensko. Motív samovraždy sa ešte stále vyšetruje, no na sociálnych sieťach už od včerajšieho dňa kolujú teórie, ako, prečo a kto by za tým mohol stáť. Hold generálovi vzdalo už mnoho politikov a blízkych priateľov, ktorí svojimi tvrdeniami verejnosť ešte väčšmi šokovali. S ďalším verejným vyznaním tentokrát prichádza Lučanského blízky priateľ David Púchovský.

„Milana Lučanského si budem navždy pamätať ako priameho, spravodlivého, skromného a rozumného nadriadeného, ktorého prísnosť vyvažovala láska k svojim najbližším a rad mnohých dobrých a charitatívnych skutkov, ktorými sa nikdy nechcel chváliť,“ charakterizuje osobnosť bývalého policajného prezidenta.

„Milan Lučanský mi v pamäti zostane navždy ako policajt, ktorý sa nebál postaviť najťažšej forme zločinu, primitívnej bande na čele s masovým vrahom Mikulášom Černákom. V časoch, keď bolo povolanie policajta najviac rizikové sa Milan zlu postavil čelom, aj za cenu každodenného zohýbania pod svoje auto s otázkou, či práve dnes mu tam gangstri nedali výbušný systém. Vďaka jeho odvahe a odvahe jeho vtedajších kolegov zachránili životy desiatok a možno stoviek dalších mafiánskych obetí. Keď som pripravoval podklady k jeho prezentácii po uvedení do funkcie prezidenta a snažil som sa ho presvedčiť, aby vyzdvihoval svoje úspechy v boji s mafiou, bol proti, lebo nerád o sebe rozprával,“ pokračuje ďalej.

Zdroj: Facebook/David Púchovský