Investigatívny novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová sa rodine neozývali niekoľko dní. Našli ich zastrelených v dome vo Veľkej Mači. Na pohľad, aký sa na mieste činu naskytol Jánovmu otcovi, nezabudne nikdy!

 

Jozef Kuciak tvrdí, že podľa neho šlo vyložene o popravu: “Podľa polohy tiel, ako to tam bolo, keď sme sa tam boli pozrieť. Tie krvavé stopy, na ktoré do smrti nezabudnem, vyzeralo to skôr tak, že Martinka bola prvá. Vyzerá to tak, že to bolo ráno a Janko sa chystal do práce.” Jána našli na schodoch do kotolne, Martinku v kuchyni.

Pánovi Jozefovi zvykol syn o práci rozprávať. Niekedy mal ale pochybnosti: „Keď mi niekedy kreslil tie grafy, ako to je všetko poprepájané, tak som mu povedal: To aj ja môžem povedať, že henten má bratranca z tretieho kolena alebo neviem koho, kde, a on mi povedal: Tatino, ja to mám overené.“ Prvýkrát sa bál o syna vtedy, keď sa mu vyhrážal podnikateľ Marián Kočner. Ján to však nebral vážne, vraj nie sme v Amerike, kde má každý zbrane: “Čo sa bojíš oco, u nás sa to stať nemôže.”

Zdroj/Foto: pluska.sk, youtube