Pavla Holcová dlhší čas spolupracovala s Jánom Kuciakom na prípade pôsobenia talianskej mafie na Slovensku. Česká novinárka priznala, že pred nejakým časom dostali od talianskych kolegov varovanie, že sa pohrávajú s nebezpečnými ľuďmi. Žiaľ, neostalo len pri varovaní a 27-ročný novinár už medzi nami nie je!

 

Pavla Holcová najnovšie prezradila, ako fungovala ich komunikácia. Obaja si dávali veľký pozor. “Všetka naša komunikácia, keďže sme boli každý z iného štátu, prebiehala online, aj keď sme sa raz začas videli osobne. On normálne používal PGP kryptovanie všetkých mailov, na mobile sme si písali alebo volali iba cez Signal, cez normálny telefón sme vôbec nepreberali nič citlivého,” povedala česká novinárka pre portál Aktualne.cz.

Tá ďalej povedala, ako sa páchatelia dostali na stopu Jána Kuciaka. “Ján začal posielať na úrady žiadosti o slobodný prístup k informáciám. Vo formulári sa musí vypĺňať adresa trvalého bydliska. A oni veľmi pravdepodobne tých ľudí upozornili, že sa na ne niekto pýta. To je jedna z tých teórií, ako to mohlo byť. Začal sa pýtať na veľmi citlivé otázky, prezradila smutne Holcová.

Zdroj/Foto: Aktualne.cz , facebook, youtube