Statusy nášho premiéra spôsobili neraz poriadne veľký chaos a ten najnovší, ktorý vznikol v noci, nie je žiadnou výnimkou. COVID-19 v ňom nazval zabijakom a opísal absolútne desivú skúsenosť s nákazou, pričom v texte nevynechal ani strašnú realitu zaobchádzania s mŕtvym svokrom. Až na samom konci textu vysvitlo, že slová nepatria Igorovi Matovičovi, ale sú skopírované z komentára preživšieho muža, ktorý ho uverejnil na stránke sme.sk.

„Navštívil zabijáčik aj mňa. Tango na veľmi tenkom ľade! Našťastie som to prežil, ale už som bol zmierený, že je koniec. Našťastie som sa naučil dýchať, lenže keď chceš kontrolovať dýchanie, nesmieš spať! Lebo zomrieš!,“ začal skutočne mrazivý status Igor Matovič, pričom niekoľkokrát opísal pocity blízke umieraniu.

Ako sme však už povedali, nešlo o jeho vlastnú skúsenosť, hoci to tak – vzhľadom na fakt, že sa prednedávnom sám nakazil – až do konca textu vyzeralo. Prelomový moment, pri ktorom zrejme mnohí zatajili dych, nastal vo chvíli, keď sa v statuse spomínala obeť koronavírusu: A svokor? Odviezli ho deň pred Štedrým dňom, pohreb mal na Silvestra. Žiadna košieľka, holenie, topánočky! Nič! Čierne igelitové vrece! Hotovo!“

Komentujúci premiérovi nič nedarovali. Vytkli mu, že nepoužil úvodzovky, pričom dokonca padlo obvinenie, že status napísal týmto štýlom naschvál, aby čitateľov zmanipuloval. Pravdou zostáva, že bez ohľadu na to, čia skúsenosť je opísaná, zostáva rovnakou tragédiou.

Kompletné znenie statusu Igora Matoviča

Ľudia!
Správne meno toho vírusu je COVID 19 – ZABIJÁK!
Navštívil zabijáčik aj mňa. Tango na veľmi tenkom ľade! Našťastie som to prežil, ale už som bol zmierený, že je koniec. Našťastie som sa naučil dýchať, lenže keď chceš kontrolovať dýchanie, nesmieš spať! Lebo zomrieš!
Zobudil som sa s modrými rukami a perami. Mal som šťastie, že som nezaspal naveky. Štyri dni som potom bdel a čumel do steny. Film? Hudba? Zabudni, halucinácie som z toho mal. Bol som rád, že som sa na wc došuchtal.
Čo som zistil? Zistil som, že najväčší luxus na svete je sa proste len nadýchnuť bez strachu, že Ťa schytí taký dusivý kašeľ, že sa prekašleš do bezvedomia a potom … koniec!
Zavoláš 112? No zavolaj, nepomôže! Lekári, sú tam v pohotovostiach od marca! Čo chceme ešte od nich, keď sa správame ako zver? Ako Ti pomôžu? Na zabijáka toho moc nezaberá. Už to nie sú nemocnice. Už sú to poľné lazarety. Presne také ako vidíš vo vojnových filmoch!
A svokor? Odviezli ho deň pred Štedrým dňom, pohreb mal na Silvestra. Žiadna košieľka, holenie, topánočky! Nič! Čierne igelitové vrece! Hotovo!
Čím viac chorých, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa nakazíš. Pri veľa nakazených je to už istota, že sa nakazíš. Otázka je, že či to prežiješ.
Seď doma, nikam nelez a keď donesú vakcíny, ráč tam veľmi rýchlo utekať! V opačnom prípade Ty, alebo niekto blízky zažije vyššie popísané zážitky.
(diskutér zo sme.sk)
Zdroj: Facebook/Igor Matovič | Foto: Facebook