Aj napriek veľkej kritike zo strany opozície, vláda napokon schválila ďalšie predĺženie núdzového stavu. Je otázne, prečo to stále robia, premiér Igor Matovič má na to jasné vysvetlenie.

Predseda vlády je presvedčený, že rozhodnutie umožniť aj pozitívne testovaným poslancom zúčastniť sa dôležitej schôdze, bolo správne. Samozrejme, kritike sa nevyhol, no on to vidí úplne inak.

“Vraj to je nemorálny papalášizmus. Hovoria, že poslanci nesmú mať žiadne výhody voči obyčajným zamestnancom. Tak takto – skúsme bez servítky – NEMORÁLNY PAPALÁŠIZMUS je brať bez hanby 4.500 € čistého mesačne a s prepáčením celý rok ho-no robiť – a stráviť akože v práci 50 hodín mesačne,” začína zostra.

“Chápem, máte naložené v gatiach zo strachu, že spravodlivosť aj vám na dvere zaklope a potrebujete preto do posledného dychu štvať ľudí proti vláde, proti opatreniam či očkovaniu. Nejde vám o zdravie ľudí, nejde vám o ich životy. Sú vám ukradnutí. Chcete sa len sebecky zachrániť pred ťažkou rukou spravodlivosti … ale netešte sa predčasne, ľudia nie sú hlúpi,” dodáva svojsky premiér Matovič.

Zdroj: Facebook/ Igor Matovič