Nekonečné hádky a doťahovačky medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom naberajú na obrázkach. Aj napriek tomu, že sa obaja medzičasom dohodli, že na sociálnych sieťach konflikty riešiť nebudú, premiér nezostal svojej povesti nič dlžný. 

Po včerajšej tlačovej konferencii sa Richard Sulík nedokázal prizerať a médiám vysvetlil, že nezvládnutý nákup antigénových testov nie je jeho chybou. Igor Matovič sa na Facebooku ohradil a tvrdí, že človek, ktorý v tejto dramatickej situácii dokáže dať na zasadnutí vlády otázku: “Na čo tú krivku pozitívnych máme znižovať, keď aj tak potom narastie?” je najväčším ohrozením životov a zdravia ľudí. Zároveň dodal, že je mu to strašne ľúto.

“Nenávisť, ktorú v ľuďoch burcuje voči mne, koaličným partnerom, hlavnému hygienikovi, pandemickej komisii, krízovému štábu, dramatickým spôsobom znižuje ochotu ľudí dodržiavať opatrenia a dopady vidíme dennodenne v rekordných štatistikách chorých a mŕtvych. A nakoniec popri chorých a mŕtvych na tento jeho ťažký populizmus doplácajú práve tie deti zo zatvorených škôl, reštaurácií a obchodov,” píše v statuse predseda vlády.

Foto/Zdroj: Facebook/ Igor Matovič