V súvislosti s protipandemickými opatreniami vlády sa medzi prvými zatvárali aj reštaurácie, ktoré môžu fungovať len prostredníctvom rozvozu. Premiér im tento rok nezapáli ani plamienok nádeje, ostávajú definitívne zatvorené!

Hosťom diskusnej relácie Na hrane bol predseda vlády Igor Matovič, ktorý rozprával o prichádzajúcich Vianociach či nástupe deti do škôl. Taktiež sa konverzácia neobišla bez vysvetlení jeho sporov s koaličným partnerom Richardom Sulíkom, s ktorým sú vraj opäť za dobre a žijú si naďalej svoje „talianske manželstvo“.

Každopádne sa ospravedlnil za ich nevhodné správanie pred celým Slovenskom, čo ho veľmi mrzí. „Boli také životné situácie v koalícii, keď sa koaličný partner správal skôr ako niekto z opozície. Potom nemáte silu čeliť zlu na druhej strane. Ale myslím si, že je to za nami,“ uviedol premiér s tým, že chvíľu vážne rozmýšľal o podaní demisie.

V relácii Igor Matovič prezradil, aké zmeny v opatreniach daných krízovým štábom nás čakajú. Jednou z nich je plánovanie otvorenia lyžiarskej sezóny, avšak najskôr musia dostať deti do školských lavíc a zriadiť im testovacie jednotky ako aj mobilné odberné miesta. „Očakávam spoločnú európsku dohodu, najmä krajín, kde je veľa lyžiarskych stredísk,“ povedal Matovič s tým, že bufety na svahoch by sa otvoriť nemali.

Taktiež nehrozí ani otvorenie reštaurácií. „Situáciu dnes nemáme ružovú. Musíme nabrať odvahu a urobiť niečo intenzívne. Reštaurácie tento rok nikto otvárať nebude, to nehrozí,” uviedol predseda vlády jasne.

 

Zdroj: TV JOJ/ Na hrane | Foto: Facebook/igor.matovic.7, Pixabay