Eduard Heger uvoľnil z premiérskej rezervy 3 milióny eur. Ako minule povedal, narozdiel od jeho predchodcov bude rezervu používať na riešenie skutočných problémov ľudí. Tak sa poďme pozrieť, komu táto nie malá suma, poputuje.

Premiér Eduard Heger informoval na pondelkovej tlačovej konferencii, že uvoľnil z rezervy predsedu vlády tri milióny eur pre centrá pre obete domáceho násilia. O dotáciu môžu organizácie požiadať do 26. mája, podmienky sú zverejnené na stránke Úradu vlády (ÚV) SR.

Hegerov krok podporila aj prezidentka Zuzana Čaputová. „Prezidentka poukazuje na túto potrebu dlhodobo a osobitne počas pandémie, ktorá má obzvlášť nepriaznivý dopad na obete domáceho násilia,“ uviedol jej hovorca.

„Rezervu, ktorá nám láskavo vyčlenil úrad vlády, chápeme ako finančnú injekciu, ale len ako dočasné riešenie, a to pokiaľ ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny nezabezpečí systémové financovanie bezpečných ženských domov a všetkých organizácii, ktoré týraným ženám pomáhajú,“ vyhlásila riaditeľka odboru rovnosti žien a mužov a rovnosti príležitostí na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR Zuzana Brixová. Situácia si podľa nej vyžaduje novelu zákona o sociálnych službách.

Zdroj: dnes24.sk, Facebook/premier.sr | Foto: Facebook/premier.sr