Slovo koronavírus sa na nás valí zo všetkých strán už bezmála dva roky a zatiaľ sa nenašla účinná zbraň, ktorá by ho dokázala zastaviť. Ten vírus proste existuje a formou mutácii sa snaží prežiť. Ani krajiny s vysokým podielom očkovaných nie sú z najhoršieho vonku, priam naopak. Aj Holandsko, Portugalsko, Izrael a ďalšie krajiny výrazne sprísňujú opatrenia.

Náš aktuálny premiér Eduard Heger sa ale nechal počuť, že pozná cestu von z pandémie. Podľa neho by bolo veľkým krokom vpred povinné očkovanie pre obyvateľstvo nad 60 rokov, ktoré, ako je všeobecne známe, je to najzraniteľnejšie. Práve starší obyvatelia majú najčastejšie aj iné choroby či zdravotné problémy, ktoré po spojení sa s vírusom korona dokážu končiť i smrťou.

Rovnako tak pre portál Čas.sk povedal, že je podľa neho aktuálne kľúčová jednota koalície, okrem toho by mali prestať hádzať polená pod nohy členovia opozície, a taktiež dodal, že polená vo finále hádžu všetci, ktorí len ukazujú prstom a nehľadajú konštruktívne riešenia.

Zdroj: Cas.sk | Foto: Twitter/Eduard Heger