Včerajší postoj premiéra Igora Matoviča zarazil množstvo Slovákov, nerozumeli, prečo nepredstúpil pred národ a s pokorou nekomunikoval, čo na vláde vyrokovali. Namiesto toho poslal na tlačovku tápajúceho ministerstva zdravotníctva. 

Premiér vie, že situácia na Slovensku je mimoriadne vážne, nevieme, dokedy nás vírus bude trápiť a dokedy bude pandémia taká neúnosná.

“Vírus nie je silnejší, len my sme slabší. Bludy z každej strany nám mysle opantali, zdravý rozum a pud sebazáchovy sme zavrhli … a osemtisíc pozitívnych za deň je nášho zľahčovania ovocím. ale vyhrať musíme a vyhráme,” píše premiér na svojom Facebooku, prostredníctvom ktorého zrejme nemá problém komunikovať.

Tvrdí, že čím skôr zkalibrujeme mysle s verejným, nielen so svojím záujem, tým skôr vystúpime z tmy. “Držme si palce, dobre bude, aj keď tomu už ani veriť nechceme,” typicky zakončuje. Ozývajú sa ale aj nespokojní komentujúci: “Hovoril si, že máš plán a zas samé kecy a zvaľovanie svojej neschopnosti na druhých, treba sa zamyslieť nad svojím chovaním a správaním. Doma v bubline a vo fabrike so stovkami ďalších ľudí. Toto nemôže vymyslieť normálne zmýšľajúci človek!

Foto/Zdroj: Facebook/ Igor Matovič