V súvislosti s aktuálnou krízovou situáciou spôsobenou koronavírusom, ktorý ohrozuje životy ľudí nielen na Slovensku, ale po celom svete, sa prezidentka Slovenskej republiky rozhodla prehovoriť. Svoj prejav zamierila hlavne na ľudí, ktorí tieto chvíle prežívajú ťažšie a sami.

Svoju ľudskosť a starosť o obyvateľov svojej krajiny prejavila naša pani prezidentka na sociálnej sieti. Kým ostatní predstavitelia štátu riešia najmä ekonomické a bezpečnostné nariadenia, Zuzana Čaputová, matka dvoch dcér, považuje za dôležité riešiť v týchto náročných časoch aj duševné zdravie ľudí. “Ak sa cítite osamelí, máte úzkosť alebo obavy, sú tu odborníci, ktorí sú pripravení vám pomôcť. Táto situácia je náročná pre všetkých a nie je žiadnou hanbou nechať si poradiť od odborníkov na duševné zdravie,” zdôrazňuje hlava štátu.

Prezidentka vyzýva ľudí, aby využili rady a inšpirácie na webovej stránke ktopomozeslovensku.sk alebo na bezplatnej linke, prípadne online chate stránky Liga za duševné zdravie. Svoj príhovor ukončila povzbudzujúcimi slovami “Verím, že situáciu spoločne zvládneme a toto obdobie bude čoskoro za nami.”

Zdroj/Video/Foto: Instagram/zuzana_caputova/