Už je to pol roka, čo tvorí prezidentka Čaputová pár s ekológom Jurajom Rizmanom, no o svojom vzťahu doteraz zaryto mlčali. Teraz sa však Rizman rozhodol prehovoriť o detailoch.

Iskra medzi Čaputovou a Rizmanom preskočila už pred pol rokom, no so zverejnením ich vzťahu sa až doteraz neponáhľali. Juraj bol hneď od začiatku prezidentkinho nástupu jej poradcom pre životné prostredie a občiansku spoločnosť a návštevy v prezidentskom paláci boli uňho na dennom poriadku.

Práve tam sa podľa Rizmanových slov začal ich partnerský vzťah. „Poznáme sa od roku 2007, keď ma pezinskí aktivisti požiadali o pomoc v rámci kampane proti skládke odpadu. Odvtedy sme pracovali na viacerých spoločných projektoch. Vždy sme si ako ľudia rozumeli, ale spolu sme až od decembra 2019,“ priznal sa Rizman. „Je to v podstate klasický príbeh. Dlhoročný pracovný vzťah postupne prerástol v lásku,“ poznamenal Juraj na záver.

Zdá sa, že obaja si spolu veľmi dobre rozumejú. Majú spoločné záľuby, venujú sa celospoločenským problémom a majú za sebou už kopec projektov, ako napríklad boj proti skládke odpadov v Pezinku.

A aj keď to zamilovanému páriku neskutočné svedčí, na oficiálnych akciách ich spolu podľa Jurajových slov neuvidíme. Rizman totiž nechce byť na verejnosti vnímaný ako „prvý muž prezidentského paláca“.

Zdroj: cas.sk | Foto: Instagram/juraj_rizman_sk