Tentokrát prinášame menšiu zmenu! Namiesto vtipov vás chceme zabaviť príbehom požiarnika, ktorý je najmä dobrý kamarát všetkým z dediny. Jeho týždeň zdokumentovaný v denníku vám ihneď zlepší náladičku!

 

Z DENNÍKA POŽIARNIKA

PONDELOK
Volal mi sused Jožo, ktorý býva na hornom konci Veľkej Malej. Nahlásil, že u nich horí. Po dvoch hodinách som naštartoval výjazdové vozidlo a vyrazil som. Keď som sa dostal na miesto, zistil som, že Jožovi horí termín na odovzdanie majetkového priznania. Pomohol som mu ho vyplniť. Za to ma pozval do pivnice, kde mal zásobu čerstvo vypáleného calvadosu. Asi som sa vrátil do požiarnej zbrojnice.

UTOROK
Začal som tmeliť a lakovať poškodené auto. Už nikdy nebudem piť s Jožom! Musel som si požičať väčšie kladivo, aby som mohol vyklepať blatník. Auto je znova v poriadku. Prijal som telefonát od miestneho krčmára Lojza. Auto som naštartoval už po polhodine. Okamžite vyrážam. Na mieste zásahu, v našej útulnej krčme, som videl, že to bude asi vážne. Všetci boli zbehnutí okolo jedného stola. Keď ma pustili, zistil som, že starosta spadol pod stôl, kde sa vzpriečil a nemohli ho vytiahnuť. Za pomoci vyprosťovacej hydraulickej techniky sme ho odtiaľ dostali. Manželka si ho následne odviezla na fúriku domov. Krčmár ma z vďačnosti pozval na pohárik.

STREDA
Ráno som sa vrátil z výjazdu z miestnej krčmy. Opäť som opravoval auto. Ani s krčmárom už piť nebudem. Poobede som sa musel do krčmy vrátiť, zabudol som si vyprosťovák.

ŠTVRTOK
Asi som sa vrátil v noci. Auto som nepoškodil, lebo som sa v noci netrafil kľúčom do zámky. Musím ho ísť vyzdvihnúť. Auto je už v garáži. Volajú ma k nehode na dolný koniec Veľkej Malej. Štartoval som iba hodinu. Vyrážam. Našiel som miesto nehody a vidím, že škodovka starého Miša je zaparkovná pri stĺpe verejného osvetlenia. Odťahujem auto k nám do garáže. Mám fušku. Opravujem škodovku. Ani so starým Mišom už nebudem piť.

PIATOK
Konečne požiar. Vyrážam takmer okamžite. Hneď ako som naštartoval. Nie je to ďaleko. Horí susedová drevená latrína vzadu za domom. Oheň sme uhasili. Sused vybehol z latríny celý mokrý s fajkou v ústach a strašne nám vynadal. Možno bol v šoku. Neponúkol mi nič na pitie. Už k nemu hasiť nepôjdem

SOBOTA
Mám sanitárny deň. Od rána som upratoval. Na trikrát som odniesol prázdne fľaše do obchodu. Dali mi za ne hneď plné. Odniesol som si ich naraz. Kým som ich otvoril, bol som v potoku doplniť vodu do auta.

NEDEĽA
Zavítal som domov. Žena ma neprivítala. Zobral som si čisté prádlo a vrátil som sa naspäť. Nebol žiadny výjazd. Bol som v obchode doplniť tekutiny do chladničky. Vyrazil som na cvičenie. Trénoval som na miestnom cintoríne, kde bolo stále čo hasiť. Ľudia mi nadávali. Už nepôjdem hasiť k nikomu. Aj tak mi prestalo štartovať auto. Bol tu starosta kvôli cintorínu. Vyhodil ma. Asi potrebuje miesto pre syna. Žena ma odviezla domov na fúriku.