Vodiči, dávajte pozor! Polícia SR nakúpi vo veľkom radary a kamery na meranie rýchlosti, aby mohli monitorovať všetkých vodičov na cestách. Pôvodne mala byť táto sieť po celej krajine vytvorená už v roku 2016, avšak z tendra nič nevzišlo. Tentokrát pod vedením prezidenta polície Petra Kovaříka sa plány za desiatky miliónov od ministerstva vnútra, zrealizujú.

Cieľom novo nainštalovaných radarov a kamier, ktoré budú najmä na cesty prvej triedy, kde budú monitorovať rýchlosť, predchádzanie, prejazd na červenú aj nezastavenie na stopke či jazdu pred železničnými priecestiami, je odbremenie policajtov osobným meraním popri cestách či zariadeniami v ich policajných autách. Tieto veru nebudú hlásené v rádiách, ako býva zvykom.

„Vedel som, že tam je radar, nebudem nadávať na policajta, ktorý stál 500 metrov pred koncom obce, lebo chce napĺňať štatistiku,“ vysvetľoval policajný prezident pre Aktuality.sk. V ideálnom prípade bude systém fungovať automaticky. Ak ťa nameria a odfotí, informáciu pošle do centrálneho systému, odkiaľ ti onedlho príde obálka s pokutou.

Zdroj: Aktuality.sk Foto: Pixabay.com