Mnohé mestá a obce zobrali všetko ohľadom pandémie do svojich rúk. Už primátor mesta Partizánske Jozef Božik sa rozhodol vo svojom meste pomôcť seniorom vlastnými prostriedkami. Do zbierky na respirátory prispeli poslanci, hlavný kontrolór, primátor a jeho zástupca. Obyvatelia po 60-tke dostali 15-tisíc respirátorov z vyzbieraných 6 000 eur.

“Snahou nás všetkých a aj po vzore oných samospráv je chrániť zdravie najohrozenejšej skupiny obyvateľov, našich seniorov. Situácia ani nám nie je ľahostajná a z tohto dôvodu sme s manželkou rozhodli zakúpiť a poskytnúť seniorom nad 70 rokov respirátory typu FFP2 v počte cez 1000 ks,” uviedol primátor Veľkého Šariša Viliam Kall, ktorý sa taktiež rozhodol pomôcť obyvateľom. Navyše vyhlásil verejnú zbierku, pričom vyzbierané peniaze darujú nemocnici v Partizánskom na nákup pľúcnych ventilátorov. Občania na ventilátory prispeli neuveriteľnú sumu, až 37 800 eur.

“Mesto samozrejme koná aj v iných oblastiach. V tomto týždni sa začne aj s dezinfekciou spoločných priestorov v bytových domoch. Mesto zabezpečilo respirátory aj pre sociálnych pracovníkov a opatrovateľky a opätovne posilnilo testovacie kapacity cez víkend,” dodal primátor.

Aj starosta Matúš Hubinsky obce Urmince ide príkladom ostatným mestám, obciam a ľuďom. Urobil neuveriteľný čin, z vlastných príjmov pomohol všetkým svojim obyvateľom. “Keďže nie každý má prístup k internetu, platí lockdown a v našej obci sa respirátory FFP2 kúpiť nedajú, rozhodol som sa zo svojich platov zakúpiť respirátory pre všetkých našich občanov, tak ako som sľúbil,” poznamenal starosta Matúš Hubinsky.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook/Obec Urmince