Reinkarnácia je fenomén, ktorému niekto verí a niekto jednoducho nie. Hoci boli zaznamenané údajne stovky prípadov, kedy si ľudia spomínali na minulé životy, poprípade sa do nich „dostali“ vďaka uvedeniu do hypnózy, oficiálne je to stále len teória, ktorá možno nebude nikdy oficiálne potvrdená.

Jeden z najšialenejších prípadov spomienok na minulý život sa mal odohrať v roku 2005 v Izraeli. Prípad tak neuveriteľný, až z neho mrazí. Len 3-ročný chlapec, ktorého identita (rovnako, ako jeho rodiny) ostala utajená, žijúci neďaleko izraelsko-sýrskej hranice, si mal začať chytať nenápadné materské znamienko na temene hlavy, o ktorom vlastne ani nemal vedieť, že ho má. Rodičom mal následne povedať, že do toho miesta dostal ranu, ktorá ho zabila.

Zdeseným rodičom to pochopiteľne prišlo absurdné, no kde končí detská fantázia a začína „niečo viac“? Ťažko povedať. Každopádne, neskôr mal chlapec rodičov doviesť až k svojmu vrahovi z minulého života. V neďalekej obci, kde avšak s rodičmi nejazdil, identifikoval svoj bývalý dom, a navyše, i suseda, ktorý ho mal zabiť ranou do hlavy. Aj so skupinou svedkov mal „vraha“ osloviť menom – skutočným menom!

Následne ich podľa údajných informácií priviedol až na blízky pozemok, kde malo byť zakopané chlapcovo bývalé ja. Skutočne sa tam mala nájsť kostra patriaca štyri roky nezvestnému mužovi, na ktorého lebke bola rana poukazujúca na rozseknutie lebky sekerou. Pre nedostatok dôkazov ale „sused-vrah“ nemal byť nikdy odsúdený. Najviac konkrétnych informácií o prípade mal mať známy dr. prof. Eli Lasch, ktorý v roku 2009 zomrel.

Či je celý prípad reálny alebo nie, sa tak už asi úplne nikdy nedozvieme. Mnohí ľudia i psychológovia ale veria, že naozaj reinkarnácia existuje, akurát, nemajú na to relevantné dôkazy. A ako si vysvetľujú, že drvivá väčšina prípadov je rozpovedaná deťmi vo veku 3-5 rokov, zatiaľ, čo ako 6-7 ročné úplne na „údajný“ minulý život zabudnú? Vysvetlením má byť skutočnosť, že v tomto veku a nástupom do školy sa potlačia všetky spomienky na útle detstvo, a aj na minulý život. A naopak, práve z veku okolo 6. roku života si je človek schopný uchovať prvé spomienky, ktoré mu ostanú v hlave až do konca života.

Zdroj: Upriser.com | Foto: Twitter, Pixabay