Slovenskí hokejisti, ako iste viete, vstúpili do šampionátu v Lotyšsku veľmi dobre. Bielorusov zdolali vďaka famóznej úvodnej tretine napokon 5:2 a následne si poradili i s outsiderom skupiny z Veľkej Británie. Tesné víťazstvo 2:1 ale trošku zatienila jedna nepríjemnosť.

Už behom prvej tretiny sa nám zranil skúsený 33-ročný Branislav Konrád, ktorí si dlhodobo drží veľmi vysokú úspešnosť zákrokov v českej Extralige, ako aj reprezentačnom drese. Viacero dobrých zásahov predviedol aj proti Bielorusom. Aktuálne je ťažké predpovedať, kedy bude k dispozícii, keďže od 2. tretiny zasiahol do zápasu namiesto neho o rok mladší Július Hudáček.

Našťastie, aj tento brankár má bohaté skúsenosti i nesporné kvality, inak by nepôsobil už štyri roky v „ruskej“ KHL a predtým v silnej švédskej lige. Len dodáme, že tretím brankárom Slovenska je na šampionáte 24-ročný Adam Húska, ktorý pôsobí v zámorskej AHL. Nech už s kýmkoľvek v bráne, Slovensko najbližšie čaká už v pondelok od 15:15 náročný duel proti Rusku.

Zdroj: sportovymagazin.sk | Foto: Facebook/HockeySlovakia, Twitter