Po tom, čo vyšli najavo niektoré dôležité informácie ohľadne vakcíny Sputnik V, uskladnené v špeciálnych skladoch na východe Slovenska, sa rozpútal totálny chaos.

Bývalý premiér Igor Matovič zabezpečil iné vakcíny s rovnakým názvom Sputnik, ktoré nám tak či onak Rusi pre nesplnenie potrebnej dokumentácie vzali do Maďarska. Igor Matovič však vyhlásil, že o vakcínu i nadalej bude bojovať, a zdá sa, že nie je sám.

Problémy s vakcínou Sputnik V riešia aj susedia Česi. Po tom, čo český premiér Andrej Babiš nedávno odvolal ministra zdravotníctva Jana Blatného, ktorý nechcel v Česku ruskú vakcínu pred schválením EMA povoliť, jeho nástupca je voči Sputniku V ústretovejší.

Český minister vnútra a zahraničných vecí Jan Hamáček, ktorý dočasne vedie aj rezort diplomacie v stredu oznámil, že na budúci týždeň v pondelok vycestuje do Moskvy rokovať o možných dodávkach proticovidovej vakcíny Sputnik V po jeho schválení Európskou liekovou agentúrou. Informoval webový spravodajský portál Novinky.cz. Najväčším prekvapením ale je osoba, ktorá ho na ceste bude sprevádzať.

„Mám potvrdenú schôdzku s Denisom Manturovom. Bude ma sprevádzať Andrej Danko,“ povedal Hamáček pre Respekt. Hamáček účasť Danka na rokovaní vysvetľuje tým, že „využíva všetky kontakty, ktoré má vo svete, aby pre našich občanov zabezpečil potrebné vakcíny“.

Zdroj: Novinky.cz | Foto: Facebook/andrej.danko.7169