Ako sám profesor Krčméry ešte v apríli tohto roka tvrdil, jedinou cestou z pekla pandémie je vakcína. Keďže už sám niekoľko epidémií prekonal a vie, ako to funguje, veľmi dobre reagoval ešte v jari na to, že bez vakcíny sa nám nepodarí vrátiť k bežnému životu.

A práve on sa stal prvým Slovákom, ktorého oficiálne zaočkovali, dokonca, pred zrakmi celého národa v priamom prenose. S úsmevom potvrdil, že je to už jeho v poradí sedemnásta vakcína, určite najmenej bolestivá.

„Vyhrali sme stávku, že do Vianoc tu bude vakcína a dnes sa to podarilo. Je to dôkazom toho, že Boh nikdy nedovolí skúšať ľudstvo viac, ako by sme uniesli. Sme prvou z okolitých krajín, kde sa očkuje,“ vyhlásil profesor.

„Vakcína, na ktorú sme všetci čakali, je na Vianoce tu a bude distribuovaná ďalej. Som veľmi rád, že prvým človekom, ktorý bol zaočkovaný, je práve Vladimír Krčméry a ďalší hrdinovia, ktorí pracujú v našich nemocniciach,“ dodal minister zdravotníctva Krajčí.

Na internete sa ale ihneď objavili hejteri a “naslovo vzatí” odborníci, ktorí tvrdia, že očkovanie nie je v poriadku a že profesor len predstieral vakcináciu. Ten sa už na to nemohol pozerať a prostredníctvom svojho Facebooku vtipne reagoval.

“Bola to dnes skutočná vakcína proti koronavírusu a skutočná ihla. Vitamín C mám kúpený doma v tabletkovej forme, 1000 miligramový, s postupným uvoľñovaním, skvelá vec tento vitamìn C v tabletkách ako prevencia počas zimy, odporúčam,” dodáva so svojským humorom.

Foto/Zdroj: Facebook/ Prof. MUDr. Vladimír Krčméry, DrSc., Dr.h.c