Mladý Bratislavčan Dušan žil ešte pred pár dňami úplne normálny život vysokoškolského študenta. Voľný čas trávil s priateľmi a robil všetko pre to, aby sa naplnil jeho kariérny sen, stať sa pedagógom. Jeho cestu však skrížila zákerná choroba a svet sa mu behom niekoľkých hodín prevrátil doslova na ruby.

To, čo začalo ako “ nevinná “ bolesť zubov, sa v priebehu niekoľkých dní zmenilo na nočnú moru. Dušky, ako ho volajú jeho priatelia, pred pár dňami zavesil na svoj facebook profil šokujúcu správu s prosbou. Oznamuje v nej priateľom a známym, že mu bola diagnostikovaná akútna leukémia s okamžitým nasadením chemoterapie. Zároveň prostredíctvom smutného oznamu, žiada svojich blízkych o pomoc. Mladý človek, ktorý je odhodlaný o svoj život bojovať sa nevzdáva, jediné čo skutočne k liečbe potrebuje je dostatok darcov najvzácnejšej tekutiny na svete. Iróniu celého príbehu je skutočnosť, že sám Dušan patrí medzi pravidelných darcov krvi. Choroba, ktorá mu zmenila život v priebehu niekoľkých hodín, však spôsobila to, že sa stal tým, kto potrebuje pomoc.

Na jeho prosbu nereagovali len priatelia a známy mladého muža, ale aj ľudia z rozličných kútov Slovenska a Čiech. Práve v týchto dňoch sa ukázalo, že napriek rýchlej dobe v ktorej žijeme sa stále nájde množstvo dobrých ľudí ktorím nie je život iných ľahostajný. Pomocnú ruku mu podávajú nielen ochotný darcovia, ale tiež ľudia ktorý jeho prosbu zdieľajú ďalej a povzbudzujú ho v boji so zákernou chorobou.

“ Skoré uzdravenie!!! Bohužiaľ, krv nemôžem darovať, sama mám zdravotné problémy, ale budem držať palce!!! Všetko bude OK!!! Aspoň zdieľam “ 

“ Dušanko, môj manžel má krvnú skupinu AB+, síce sme z Čadce ani na chvíľu nezaváhal a budeme sa Ti snažiť pomôcť. Hlavne sa držkaj a pevne verime že sa všetko dobre skončí a budeš zas môcť žiť svoj plnohodnotný život. Myslime na Teba „

Pomôcť Dušanovi v jeho boji môžete aj vy!

Pokiaľ vám jeho príbeh nie je ľahostajný, môžete mladému mužovi pomôcť aj vy. Na tom, aká ste krvná skupina nezáleží, stačí ak v darcovskom centre, nahlásite pre koho chcete krv darovať a o všetko ostatné sa už postarajú šikovní zamestnanci. Veríme že sa nájde dostatok ľudí ochotných pomôcť a Dušan sa čoskoro bude môcť vrátiť k svojmu životu.

Zdroj/Foto : Dušan Ž