Nespokojnosť s opatreniami a manažovaním koronakrízy neprejavujú len bežní Slováci a najmä v poslednom čase aj Matovičovi koaliční partneri, ale aj mimovládni politici. O slovo sa v noci z utorku na stredu prihlásil už aj bývalý minister školstva Juraj Draxler.

Draxler bol v čase svojej funkcie nominantom strany SMER-SD. Dnes o sebe tvrdí, že nepatrí k žiadnej politickej strane a vždy sa snaží komunikovať slušne, no v prípade Igora Matoviča to vraj už nie je možné.

Rozhodol sa preto usporiadať netradičný protest, ktorý nazval Noc plná protivládnych aktivít. “Symbolicky sme zablokovali ministerstvá. Obmotali sme ich reťazami! Nad Dunaj sme vypustili klauna Matoviča, väčšieho ako minule. Matovičovi sme na bránu vysypali vlečku hnoja. On ho na nás kydá každý deň, teraz sme mu to vrátili,” pochválil sa Draxler na svojom Facebooku a pridal aj niekoľko fotografií.

“V prvom rade chceme dať najavo, že táto vláda prekračuje všetky medze toho, čo je tolerovateľné a zvlášť to platí o premiérovi Igorovi Matovičovi. Dnes, keď platia veľmi prísne pandemické opatrenia, je to taký symbolický protest,” vyjadril sa neskôr Draxler pre Plusku a dodal, že v protestných aktivitách mieni pokračovať.

Exminister školstva vypracoval spolu s kolegami z Británie a Francúzska 100-stranovú štúdiu, ktorá by mala pomôcť vláde zvládnuť nielen pandémiu, ale aj jej negatívne ekonomické dopady. Samotný Draxler taktiež presne vie, ako by manažoval koronakrízu on.

“Od začiatku sme upozorňovali nielen na boj s pandémiou, ale aj na ekonomické aspekty. Zároveň tvrdím to isté, čo odborníci a ľudia, ktorí sa problematike rozumejú – navýšiť trasovacie kapacity sme mali ešte v lete, keď na to bol čas. Keď sa situácia zhoršila bolo potrebné nasadiť lockdown, ktorý by bol aj účinne vymáhaný. K tomu sme dodnes nedospeli,” povedal na záver.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Facebook/Juraj Draxler, Pluska.sk | Foto: Facebook/Juraj Draxler, SME