Už v sobotu v diskusnej relácii RTVS hovoril premiér Igor Matovič o tom, že má informáciu, že jeden z protestujúcich počas 17. novembra, zomrel na koronavírus. Polícia potvrdila, že nejde o hoax.
Muž, ktorý sa mal zúčastniť protestov proti vláde a opatreniam spojených s koronavírusom, mal zomrieť práve na túto chorobu. Jeho syn zverejnil slová plné bolesti, snaží sa tak upozorniť všetkých, ktorí ešte stále neveria, že vírus existuje a zabíja.
“Môj otec Peter, neveriaci na kovid, odporca antikovidových opatrení a nosenia rúšok, momentálne leží s ochorením Kovid na jednotke intenzívnej starostlivosti na infekčnom oddelení v Lučenci,” popísal syn zosnulého.
Polícia potvrdila, že nejde o hoax. “Ak vám budú Vaši známi či príbuzní hovoriť a ukazovať statusy konšpirátorov o tom, že na protestoch sa nikto nenakazil a pandémia je výmysel, ukážte im tento status. Pozostalým zomrelého vyjadrujeme úprimnú sústrasť,” píše sa na oficiálnom profile polície.
Zdroj: FB/Hoaxy a podvody – Polícia SR, RTVS/ Sobotné dialógy | Foto: FB/ Igor Matovic, IG/ policiaslovakia