Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová sa dnes prvykrát stretla s pápežom Františkom, s ktorým viedla osobný rozhovor plný zmiernenia a nádeje v lepšie časy.

„Je mi cťou odovzdať vám pozdravy od pápeža Františka na Slovensko,“ uviedla na úvod hlava štátu po prijatí pápežom vo Vatikáne. Na návštevu boli pozvaní aj minister zahraničia Ivan Korčok a slovenský vedec Pavol Čekan, ktorí zo sebou niesli dar v podobe 10-tisíc PCR testov.

Zuzana Čaputová opísala ľudom témy, ktoré počas osobného rozhovoru spolu prebrali a najmä pocity a dojmy vyžarujúce z pápeža Františka. „Jednou z tém, o ktorej sme spolu hovorili, sú prehlbujúce sa rozdelenia v spoločnosti. Veľmi oceňujem postoje pápeža, ktorý sa dlhodobo zastáva chudobných, sociálne slabých, ľudí v núdzi. Je veľkou inšpiráciou počúvať jeho slová o tom, aká dôležitá je láska voči každému jednému človeku bez rozdielu,“ napísala.

A čo si naša reprezentantka krajiny z osobnej audiencie odniesla? Zhodli sa na jednej dôležitej veci a to: „So Svätým Otcom nás spája presvedčenie, že jednou z najdôležitejších úloh, ktorá pred nami dnes stojí, je zjednotiť naše spoločnosti, upokojiť ľudí, spojiť naše krajiny, ukázať, že v časoch naozajstného ohrozenia vieme odložiť spory, spolupracovať a vrátiť sa k základným hodnotám lásky k blížnym,“ uviedla.

“Sme jeho srdcu blízki, váži si nás a myslí na nás aj v týchto ťažkých časoch. Odkazuje nám, že máme vydržať, bojovať a hlavne držať spolu. Jeho slová počas nášho osobného rozhovoru boli nesmierne upokojujúce. Boli to slová zmierenia a nádeje,” dodala.

Zdroj: Instagram/zuzana_caputova