Juraj Chovan pracuje ako anestéziológ v nemocnici vo Veľkej Británii, konkrétne v Škótsku. Bol medzi ľuďmi z prvej línie, ktorých zaočkovali vakcínou proti koronavírusu. Prečo súhlasil s očkovaním odôvodnil v týchto troch krokoch.

V natočenom odkaze pre Slovákov, ktoré zdieľalo aj samotné ministerstvo zdravotníctva SR, uznávaný doktor s dlhoročnými skúsenosťami opisuje aktuálnu situáciu vo Veľkej Británii, kde sa už očkuje vo veľkom. “Ako prví sa tu očkujú zdravotnícki pracovníci, pretože sú v prvej línii a vzhľadom na to, že Národná zdravotná služba má vo Veľkej Británii vysoký kredit, všetci to akceptujú. Dokonca aj kráľovská rodina je v poradovníku. A tak ako kráľovná Alžbeta II. v roku 1957 bola medzi prvými, ktorí akceptovali očkovanie na vakcínu polio, tak aj dnes ide príkladom,” uviedol Juraj Chovan.

Samozrejme, po obavách, že v medicíne nič nie je stopercentné a bez hroziaceho rizika, si naštudoval vývoj vakcíny a položil si rozhodujúcu otázku. Dali by sa zaočkovať zdravotníci, ktorí na Covid-19 zomreli? Odpoveď je nám všetkým takisto jasná.

Vo videu hovorí ďalších dôvodoch, prečo tak urobil i o tom, aké vedľajšie účinky pociťoval:

Pre viac info nás sledujte na FACEBOOKU >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/MinisterstvoZdravotnictvaSR