Spomínate si ešte na reláciu Zlatice Puškárovej, v ktorej si vôbec ako prvá moderátorka nasadila na tvár rúško? V diskusii venovanej koronavírusu k tomu vyzvala aj vtedy ešte designovaného premiéra Matoviča a budúceho ministra zdravotníctva Krajčího. 

Markíza sa prostredníctvom svojej hlavnej relácie snažila ľuďom ukázať, že nosiť rúško nie je hanba a že vrámci ochrany seba a svojich blízkych, je jeho nosenie mimoriadne dôležité.

V nedávnej relácii si na tento okamih spomenul samotný premiér Igor Matovič, ktorý verejne poďakoval blonďavej moderátorke a pred celým národom vyzdvihol jej snahu.

„Nosenie rúšok vlastne rozbehla vaša kolegyňa Zlatica Puškárová v tomto štúdiu. Dovtedy sa ešte na seba ľudia pozerali, že čo to niektorí majú. Pamätám si to, ako sme sa pred reláciou rozprávali. A ona povedala, nedáme si tiež rúška počas relácie? A nebudeme v tom smiešne vyzerať? Potom nám ich ponúkla, dala si ho ona, potom Marek Krajčí a potom som si ho dal aj ja a v priebehu pár dní to malo celé Slovensko,“ povedal Matovič.

„Jej, tak to je milé. Ďakujem za poklonu, je to veľmi sympatické. Ono to naozaj bola taká situácia, že sa to zdá akoby to bolo pred rokom. No rúška sa vtedy vôbec nenosili a skôr sme sa za ne hanbili. A vtedy som v relácii hostila pána Matoviča, vtedy ešte nebol premiérom a ja som nejako tušila, že keď si ich my dáme, bude to správne. Plánovala som to už pred reláciou. Veľmi ma však teší, že to pán premiér opäť spomenul, takéto niečo sa mi od politikov 20 rokov nestalo. Ten moment bol veľmi silný. Nezabudnem naň. Ľudia to nechceli nosiť von, ani len smeti vyhodiť, a teraz sme v tom mali ísť pred kamery. Povedala som si, musíme to skúsiť,“ reaguje moderátorka, ktorá portálu pluska.sk takto opísala svoje pocity.

Zdroj: pluska.sk | Foto: Instagram/ igormatovic_olano, zlaticapuskarova