Vražda Janka Kuciaka a Martinky Kušnírovej postavila na nohy doslova celé Slovensko. Okrem protestov v uliciach a demisií sa na nešťastie dlhých pár mesiacov nedialo vôbec nič. Vyšetrovanie tejto mimoriadne zákernej vraždy však v posledných dňoch nabralo na obrátkach a zdá sa, že veci sa konečne pohli správnym smerom!

 

Azda najviac vody po smrti mladej dvojice rozvírila Martinkina matka Zlatica Kušnírová, ktorá sa aktívne zapájala nielen do vyšetrovania, ale aj protestov, ktoré prebiehali v uliciach našich najväčších miest. Za svoj boj si nanešťastie vyslúžila aj poriadnu dávku kritiky a práve k tej sa vyjadrila aj jej menovkyňa, Zlatica Puškárová Švajdová.

Zlatica mala všetkých tých negatívnych odkazov na adresu Martinkinej mamy plné zuby a Slovákom poslala drsný odkaz: Aká tenká je hranica medzi životom a smrťou, šťastím a smútkom, ľudskosťou a krutou brutalitou!! Každého sa musela dotknúť vražda Jána a Martiny, ale nikto z nás si nedokáže predstaviť utrpenie, ktoré rodičom a blízkym nezmierni ani čas. Obdivujem rodičov Janka a nesmierne aj pani Zlaticu Kušnírovú, ktorá nám v každom rozhovore ukazuje silu lásky, odhodlanie a statočnosť obyčajnej múdrej ženy, ktorá nezmyselne stratila deti.

Kto z nás by vedel žiť s myšlienkou, že namiesto na sobáš idete na pohreb vlastných detí!! Kto sa vôbec opováži namiesto rešpektu vyjadrovať tejto žene výčitky, že statočne nechce mlčať!!!! Ak sú zadržaní naozaj vrahovia, ako vôbec niekto s ľahkosťou bytia dokáže “chrániť” a jedným ťahom zabíjať?!! Pohľad rodiča do očí vraha žiaľ neuhasí, ale aspoň spravodlivosť nie je úplne na kolenách…

Zdroj/Foto: Instagram, TV Markíza, youtube