V stredu popoludní oznámilo rakúske ministerstvo obrany, že by mohol v susednej krajine vypomáhať zdravotnícky personál rakúskej armády. Vo vyhlásení pre agentúru APA uviedlo, že konkrétne potreby a počet vojakov, ktorých vyšlú, momentálne zisťuje. V čase koronakrízy nám Rakúsko podáva pomocnú ruku.

“Pomáhať rýchlo a nebyrokraticky je požiadavkou európskej solidarity. Preto sme už prijali pacientov z Francúzska, Talianska a Čiernej Hory. Rakúska armáda teraz personálom podporí Slovensko,” povedal rakúsky politik Sebastian Kurz. Kvôli pandemickej situácii sa Slovensko rozhodlo požiadať o pomoc Európsku úniu, v snahe získať zdravotnícky personál, pričom vláda schválila žiadosť Ministerstva zdravotníctva o aktiváciu mechanizmu civilnej ochrany EÚ.

“Rakúske ozbrojené sily sú vždy k dispozícii, keď to je potrebné. Nech je to v Rakúsku alebo aj v zahraničí, pre našich susedov a európskych priateľov. Je to preto samozrejmé, že v týchto náročných časoch stojíme po boku Slovenska,” oznámila rakúska ministerka obrany Klaudia Tannerová.

Zdroj: dnes24.sk | Foto: Instagram/klaudiatanner, sebastiankurz