Podpredseda strany Hlas-SD Richard Raši si bije hlavu o múr nad vládnutím premiéra Igora Matoviča a jeho pravej ruky ministra zdravotníctva Mareka Krajčího v boji s pandémiou koronavírusu. Podľa Rašiho ich zásluhou zomierajú na Slovensku stovky pacientov denne, čo považuje za absolútne zlyhanie. „Minister Krajčí sa snaží, verí, dúfa, ospravedlňuje sa, ale výsledok je to, že máme najviac obetí covidu na svete,“ povedal predstaviteľ Hlasu-SD s tým, že nikto by nebol horším ministrom zdravotníctva ako aktuálny Krajčí.

Bývalý minister zdravotníctva Richard Raši varuje pred druhou pandémiou, ktorá nastane po skončení Covid-19. Myslí tým valiacu sa pohromu v podobe „dlhého covidu“, ktorý sa prejavuje ešte dlhodobo ako tlak na hrudi, pretrvávajúci kašeľ, obrovská únava, bolesti hlavy a tela. „My na Slovensku ani netušíme, koľko takých pacientov máme. Snáď takýto plán na liečbu dlhého covidu nepríde zasa až o rok. Namiesto toho riešime veci ako sú interrupcie vo vyhláške,“ vyhlásil Raši.

K tejto pohrome sa pridružia doteraz zanedbaní pacienti s odloženými operáciami či liečbou ich diagnózy. „Po skončení covidu príde ďalšia pandémia, ktorú vyvolá zanedbaný skríning, nedostatočná liečba onkopacientov a dlhý covid,“ varuje podpredseda Hlasu – SD.

Zdroj: www.dnes24.sk, TA3/ Téma dňa