V nedeľnej televíznej relácii Na telo na Markíze sa stretli podpredseda strany Hlas-SD Richard Raši a minister obrany Jaroslav Naď, medzi ktorými bolo riadne dusno. Najväčší rozruch vyvolala téma papalášizmu, ktorým opozičný poslanec Raši označil riadenie súčasnej vlády.

To ale minister obrany Jaroslav Naď nenechal len tak a zrejme prezradil aj to, čo chcel povedať neskôr. Ja vám poviem čo je papalášizmus pán Raši, papalášizmus je mať vilu v Chorvátsku na ktorú ste si nemohli zarobiť,” povedal rozrušene Naď.

Následne na sociálnej sieti Facebook šéf rezortu obrany Jaroslav Naď a taktiež premiér Igor Matovič zdieľali príspevok neznámeho profilu s názvom „Utajený svedok“, ktorý predstavil údajnú nehnuteľnosť v zahraničí, ktorej majiteľom má byť Richard Raši.

Kde je pravda?

Ten to ale všetko poprel a šíriace sa správy predstaviteľov vlády označil za klamstvá, ktoré bude pravdepodobne riešiť trestnoprávne. „Ostro sa ohradzujem voči klamstvám ministra obrany Jaroslava Naďa a premiéra Igora Matoviča, ktoré odzneli v nedeľnej relácií TV Markíza Na telo a na sociálnych sieťach, že vlastním nehnuteľnosť v Chorvátsku. Nikdy som v tejto krajine žiadnu nehnuteľnosť nevlastnil, nevlastním a ani nad tým neuvažujem. V nehnuteľnosti, ktorej fotografia bola zverejnená na sociálnych sieťach Igora Matoviča a Jaroslava Naďa, som nikdy ubytovaný nebol,“ poskytla jeho stanovisko médiám hovorkyňa strany Hlas-SD Patrícia Medveď Macíková.

„Keď som v minulosti v Chorvátsku dovolenkoval, vždy som bol ubytovaný v hoteloch, alebo v oficiálnych apartmánových domoch určených na prenájom, za ktoré som tak, ako každý turista, musel riadne zaplatiť cenu obvyklú v danom mieste a v danom čase. Keďže pán minister obrany a premiér klamali v priamom prenose s jediným cieľom, poškodiť v očiach verejnosti mne osobne a strane Hlas – sociálna demokracia, ktorej som podpredsedom, tieto klamstvá bude riešiť v trestnoprávnom a aj v občianskoprávnom konaní,“ dodal Raši.

Zdroj/Foto: topky.sk, Facebook/riso.rasi, JaroNadPublic