Slovenský futbal prežíva rozporuplné obdobie. Na jednej strane sa môžeme tešiť, že sa čoskoro predstavíme na európskom šampionáte, a napríklad, nedávno sme zdolali v kvalifikácii Rusko. Na druhej strane stojí fakt, že pár dní predtým sme zlyhali s Cyprom a najmä Maltou, na jeseň sme zase vypadli do nižšej divízie v Lige Národov UEFA.

Alarmujúci je aj fakt, že väčšina našich hviezd je na sklonku kariéry, čo sa týka Hamšíka, Pekaríku, Kucku či Hubočana. Aj preto je dobré, že sa nám z času na čas predvedie v dobrom svetle nejaký mladík. Takmer neznámy, hoci s veľkým potenciálnom je 18-ročný Martin Šviderský.

Ten ešte ako 15-ročný zamieril do svetoznámej akadémie Manchestru United, ktorý možno radiť medzi TOP futbalové kluby sveta. Postupne sa zapracoval a behom sezóny 2020/21 patrí medzi hviezdy tímu do 18 rokov, ktorí môže pomýšľať aj na titul v tejto kategórii v Anglicku. Aby nebolo málo, mladého defenzívneho záložníka si všimol aj tréner B-tímu, za ktorý už v posledných týždňoch viackrát nastúpil. V súťaži B-tímov je pre zmenu Manchester United síce od prvého miesta ďaleko, no ostáva reálne v hre o medailové priečky.

Mladý Slovák, ktorý vyrastal v Tatrane Prešov, tak môže teoreticky získať v aktuálnom ročníku až dve cenné „medaily“, a ak bude naďalej napredovať, raz môže kľudne zaujať miesto v reprezentácii!

Martin pri podpise prvého profesionálneho kontraktu

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter